IV koncert charytatywny OW PTSR

UWAGA!  Dodany film z tańcem!

20141117_171918_00002_re

Wczoraj na deskach Teatru Żydowskiego Oddział Warszawski PTSR zorganizował wspaniałą imprezę. Wystąpili dla nas: zespół Warszawa Kyiv Express i Rastamaniek oraz Kapela Praska. Pierwszy zespół zaprezentował utwory ze swojej płyty “Huculski Blues”. Dla mnie bomba. Połączenie jazzu i polsko-ukraińskiego folku. Usłyszysz tam i kujawiaka i poloneza a także przyśpiewki góralskie i tzw.  czeczenkę.

Warszawa Kyiv Express i Rastamaniak
Warszawa Kyiv Express i Rastamaniak

Później zagrała nam Kapela Praska, która ma w swoim repertuarze folklor warszawski od 1988 roku. Śpiewaliśmy razem z nimi jakże dobrze znane nam piosenki. Mogli śmiało rzec “cała sala śpiewa z nami”.

Kapela Praska
Kapela Praska

Została też przeprowadzona aukcja przedmiotów podarowanych nam przez sponsorów np. Marszałka Województwa Mazowieckiego, posłankę Alicję Dąbrowską i osoby prywatne. Pieniądze zasilą konto Oddziału Warszawskiego i wspomogą jego działania. Dodatkową rozrywką była loteria fantowa (fanty również pozyskane od sponsorów) Było również smacznie i zdrowo. Minister Rolnictwa obdarzył nas toną jabłek, które popakowane czekały na nas przy wyjściu.

Ważnym punktem programu był występ grupy tanecznej utworzonej z siedmiorga chorych na SM, z którymi ćwiczy w Ośrodku PTSR baletmistrz Teatru Wielkiego Arkadiusz Gołygowski. Tańczyli do melodii “Deszczowa piosenka”. Wzruszenie ścisnęło mnie za gardło, łzy stanęły w oczach. Ile trzeba było wysiłku ze strony chorych, żeby tak pląsać, kiedy z trudem można utrzymać się na nogach.

Uczestniczki warsztatów arteterapeutycznych zaś sprzedawały podczas przerwy wykonane na zajęciach cudeńka choinkowe. Te pieniądze też przydadzą się na dalszą działalność.

Impreza była wspaniała. Organizatorzy – pracownicy OW PTSR przy pomocy fundacji “Zawsze potrzebni” i wolontariuszy wykonali kawał dobrej roboty. Było na co popatrzeć i posłuchać. Zespoły występowały charytatywnie. Teatr Zydowski udostępnia nam swoich podwoi co roku bezpłatnie. Zawdzięczamy tę “przychylność losu”w dużej mierze  Małgosi Kitowskiej, która całym sercem zaangażowana w sprawę bezustannie poszukuje sponsorów.

20141117_200418_00005_re

20141117_195459_00004_re

Jedno przemyślenie nt. „IV koncert charytatywny OW PTSR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *